Magnetické separátory, alebo separujete nežiadúce kovy na maximum!

magnetické

Kovové nečistoty sú problémom v mnohých priemyselných odvetviach. Ideálnym riešením pre ich zachytenie je využitie magnetickej separácie. Táto technológia vám zaručí, že ste pre vytriedenie nežiaducich kovových nečistôt spravili maximum. Nevyhnutné je si však vybrať správne technické riešenie pre vašu firmu.

Magnety všade kam sa pozrieš, alebo spoznajte silu magnetov!

Ktorý typ magnetického separátora je najvhodnejší závisí od toho, s akým materiálom pracujete a ako je dopravovaný. Aby ste mali istotu, že ste si vybrali najvhodnejšie riešenie, ideálne je nechať si poradiť od spoločnosti MAGSY, ktorá má dlhoročné skúsenosti v oblasti magnetickej separácie. V jej ponuke nájdete rôzne typy magnetických separátorov – pre suché a tekuté zmesi, s automatickým aj ručným čistením.

Magnetické odlučovače

Uplatnenie v mnohých firmách nachádzajú magnetické odlučovače pre suché zmesi s automatickým čistením, ktoré slúžia na separáciu veľmi jemných kovových nečistôt do veľkosti 5 mm.

Tieto magnetické separátory je možné použiť prakticky vo všetkých priemyselných odvetviach, kde je potrebné separovať veľké množstvo drobných kovových nečistôt zo suchého a dobre sypkého materiálu, zautomatizovať výrobný proces a ušetriť tým výrobné náklady. Napríklad v potravinárskom priemysle (výroba práškových zmesí, kryštalických materiálov), chemickom (spracovanie stavebných hmôt, výroba absorpčných materiálov, keramiky a porcelánu) alebo plastikárskom (kontrola a spracovanie granulovaných zmesí).

Spoločnosť MAGSY štandardne vyrába tri základné rozmerové typy vstupného otvoru tohto typu separátorov: 250 × 250, 400 × 400 a 500 × 500 mm s kapacitou až 150 t/h. Vstupné otvory dokáže prispôsobiť na mieru podľa požiadaviek zákazníka s použitím najrôznejších prechodiek. Veľkou výhodou je tiež malá stavebná výška. Systém magnetickej separácie je veľmi efektívny vďaka sofistikovanému prepadovému labyrintu magnetických tyčí v dvoch radách (na prianie môžu vyrobiť aj viac rád).

Magnetické dosky

Všade tam, kde prevláda preprava materiálu pomocou pásových dopravníkov a množstvo ferromagnetických nečistôt neprekračuje únosnú medzu pre ručné čistenie, je vhodné využiť magnetické dosky. Ideálne sú pri triedení poľnohospodárskych produktov (zemiaky, repa, cibuľa atď.), recyklácii a spracovaní odpadu alebo ako ochrana spracovateľskej technológie (drtiče, triediče) pri ťažbe nerastných surovín. Výhodou tohto typu je to, že umiestnenie magnetickej dosky sa väčšinou zaobíde bez zásahu do konštrukcie dopravníku.

História, kvalita, servis a poradenstvo

Výrobca magnetických separátorov MAGSY pôsobí na trhu už od roku 2000 a z pôvodne malej firmy vyrástla stabilná prosperujúca skupina s desiatkami zamestnancov, kvalitným zázemím a pobočkami v európskych krajinách. Je držiteľom certifikátu ISO 9001, ktorý potvrdzuje, že jej produkty spĺňajú nároky najvyššej akosti. Spoločnosť poskytuje záručný aj pozáručný servis, vybudované má vlastné servisné oddelenie. S výberom najlepšieho riešenia radia jej odborníci na základe množstva skúseností, pričom sa opierajú o znalosti získané vo vlastnom konštrukčnom a vývojovom oddelení.

Zdroj: magneticke-separatory.sk

More from Marek Poleč

Zoznámte sa s Bentley Flying Spur 2020, najrýchlejším sedanom na svete

Bentley predstavil úplne nový model Flying Spur, ktorý má byť naj agilnejším,...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *