Samsung uvádza na trh SSD disky 970 PRO a EVO s technológiou NVMe

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila tretiu generáciu špičkových SSD diskov určených pre spotrebiteľský segment, ktoré sú na trh uvádzané v rámci modelových radov Samsung 970 PRO a EVO. Na Slovensku budú dostupné v priebehu júna od 119 € za 250GB verziu do 844 € za 2TB verziu.

Samsung bol vôbec prvou spoločnosťou, ktorá na trh v roku 2015 uviedla SSD disky určené pre spotrebiteľský segment využívajúci technológiu NVMe, a teraz opäť posúva hranice výkonu uvedením najnovšej generácie SSD diskov určených pre technických nadšencov a profesionálov, ktorým tieto produkty ponúknu vyššiu dátovú priepustnosť a umožnia lepšie zvládať náročné úlohy na PC a pracovných staniciach.

„Spoločnosť Samsung stojí na čele vývoja SSD diskov využívajúcich technológiu NVMe už od samého počiatku a modely 970 PRO a EVO vďaka svojim bezkonkurenčným výkonnostným parametrom opäť novo definujú štandardy v oblasti pamäťových zariadení určených pre spotrebiteľský segment,“ uviedol Un-Soo Kim, senior viceprezident pre marketing značky divízie Memory spoločnosti Samsung Electronics. „Modelový rad 970 nastavuje v segmente NVMe SSD diskov novo latku vo všetkých ohľadoch. Je tomu tak vďaka neprekonaným výkonnostným parametrom, špičkovej spoľahlivosti a najväčšej úložnej kapacite, akú tieto disky vo svojej triede ponúkajú.“

Disky Samsung 970 PRO a EVO sú vyrábané v prevedení M.2 a podporujú najnovšie rozhranie PCIe Gen 3.0 x4 lane. Rad 970 maximálne využíva potenciál dátovej priepustnosti technológie NVMe a ponúka neprekonaný výkon pri spracovaní veľkých objemov dát vrátane práce s 3D dátami, s grafikou v rozlíšení 4K, hraní náročných hier či pri analytickom spracovaní dát.

Model 970 PRO podporuje rýchlosť sekvenčného čítania až do 3 500 MB/s a rýchlosť sekvenčného zápisu až 2 700 MB/s, zatiaľ čo model EVO dosahuje rýchlosť sekvenčného čítania až 3 500 MB/s a rýchlosť sekvenčného zápisu až 2 500 MB/s. Rýchlosť sekvenčného zápisu sa tak podarilo v porovnaní s predchádzajúcou generáciou zvýšiť až o 30 %, k čomu prispela najnovšia technológia čipov V-NAND spoločnosti Samsung a novo navrhnutý radič Phoenix. Model 970 EVO podporuje technológiu Intelligent TurboWrite, ktorá využíva vyrovnávaciu pamäť o veľkosti až 78 GB umožňujúca dosiahnuť vyššie rýchlosti zápisu.

Okrem zlepšenia v oblasti výkonu ponúkajú moduly 970 PRO a EVO výnimočnú životnosť a spoľahlivosť. Moduly 970 PRO a EVO sa dodávajú so zárukou päť rokov, alebo až 1 200 TB zápisu[6], čo je o 50 percent viac než u predchádzajúcej generácie. Disky sú teda skonštruované tak, aby vydržali naozaj dlho. Technológia Dynamic Thermal Guard chráni moduly pred prehriatím tým, že automaticky sleduje a udržiava optimálnu prevádzkovú teplotu. Teplotu SSD modulov ďalej znižujú pasívny chladič a najnovšie aj poniklovanie radiča.

Moduly 970 PRO a EVO taktiež poskytujú väčšiu flexibilitu pri návrhu vysoko výkonných výpočtových systémov. Ponúkajú celý rad možností pre dosiahnutie vysokej kapacity v kompaktnom prevedení M.2 – vrátane jednostranných 2TB modelov EVO – rad 970 umožňuje pohodlné rozširovanie pamäťového priestoru v najrôznejších počítačových zariadeniach.

970 EVO sa bude dodávať s kapacitami 250 GB, 500 GB, 1 TB alebo 2 TB a 970 PRO s kapacitami 512 GB a 1 TB.

Hlavné špecifikácie

Ďalšie informácie vrátane podrobných údajov o záruke nájdete na internetových stránkach www.samsung.com/SSD, www.samsungssd.com.* Záruka je poskytovaná na dobu päť rokov alebo do dosiahnutia deklarovanej hodnoty TBW podľa toho, čo nastane skôr.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi transformačnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných inteligentných zariadení a digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Pre najnovšie informácie navštívte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com.

Výkonnosť diskov 970 PRO a EVO sa môže líšiť v závislosti na verzii firmvéru, hardvéru systému a konfigurácii SSD. Výkonnostné parametre podľa testov IOmeter 1.1.0. *Konfigurácia testovaného systému: Intel Core i7-7700K CPU @4.2GHz, DDR4 2400MHz 32GB, OS-Windows 10 Built 10240, Chipset–ASUS PRIME Z270-A.

Výkon sa môže líšiť v závislosti na verzii firmvéru SSD a konfigurácii hardvéru a systému. Výkonnostné parametre podľa testov IOmeter 1.1.0.

Údaje o rýchlosti zápisu sú založené na použití technológie Intelligent TurboWrite.

Rýchlosti sekvenčného zápisu za oblasťou TurboWrite sú nasledujúce: 300 MB/s (250GB), 600 MB/s (500GB), 1 200 MB/s (1TB) a 1 250 MB/s (2TB).

Rýchlosti náhodného zápisu za oblasťou TurboWrite sú nasledujúce: 80 000 IOPS (250 GB), 160 000 IOPS (500 GB) a 300 000 IOPS (1 TB/2 TB).

* Konfigurácia testovaného systému: Intel Core i7-7700K CPU @ 4.2 GHz, DDR4 2400 MHz 32 GB, OS Windows 10 Built 10240, Chipset–ASUS PRIME Z270-A.

Tags from the story
, ,
More from Marek Poleč

Rýchly obed z KFC alebo kebab od Turkov?

Túto dilemu som dnes riešil, keď na mňa doľahol hlad. Hovorím si...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *