Čo očakávať od výrobcov hodiniek v roku 2018?

Za posledné tri desaťročia, Andrew Block videl ako sa luxusný priemysel hodiniek vyvinul z občasného obchodu len medzi najzanietenejšími hodinármi, až po vyspelý celosvetový obchod akým je dnes. Strávil 21 rokov ako maloobchodník s hodinkami pred tým ako si v 2011 otvoril svoju vlastnú konzultačnú firmu. Začiatkom tohto roka bol menovaný za prezidenta spoločnosti TrueFacet.com . V tomto rozhovore Andrew Block odpovedal na témy ako nezávislí výrobcovia hodiniek alebo prečo je digitálny trh budúcnosťou hodiniek.

Na aké trendy by mali myslieť kupci luxusných hodiniek v roku 2018?

Keď sa zamyslím nad tým ako sú značky hodiniek rozmiestnené, máme tu komerčné značky, ktorých ceny dosahujú strop 3000$. Komerční králi ako Rolex sú schopní vyprodukovať až 800 000 hodiniek ročne, no a potom tu máme špecialistov ako (nezávislý výrobca) Kari Voutlainen a Max Büsser (zakladateľ MB&F), ktorí sú známi ako majstri svojho remesla. Vždy je ľahko predvídateľné s čím príde Max. Je stelesnením človek za značkami, ktorých prístupnosť ku klientom nie je hraná. Takže myslím si, že to čo tento rok uvidíte je pár skvelých nezávislých výrobcov vstupujúcich na trh. Napríklad Manufacture Royale alebo De Bethune. Myslím si, že tento rok sa bude klásť väčší dôraz na majstrov svojho remesla.

Videli sme mnoho Švajčiarskych výrobcov začať s internetovými reklamami. Očakávate, že budú s týmto trendom pokračovať i tento rok?

Každí vrátane sveta hodiniek v dnešnej dobe sleduje novo vznikajúce trhy. Kde majú firmy namieriť svoju snahu o vybudovanie trhu? Pred desiatimi rokmi to boli krajiny Brazília, Rusko, India a Čína. Potom to bol ďaleký východ a Čína sa stala centrom luxusu. Všetci vieme ako sú tieto trhy kolísavé. Takže novo vznikajúci trh pre hodinky je digitálny. Všetci sa musia pustiť do tohto trhu. Najväčšiu chybu, ktorú mnohé stránky robia je tá, že neslúžia priamo na kúpu ale len odkazujú na kamenné predajne. Avšak všetci potrebujú poukázať na svoju značku a to práve digitálnou formou. Ľudia nepoznajú tieto značky a práve preto musia títo obchodníci vyrozprávať svoje príbehy o tom prečo značka vznikla, prečo je umiestnená tam kde je a popísať ju online.

Aké ďalšie problémy priemyslu môžu ovplyvniť kupcov hodiniek v roku 2018?

Moje rozhovory so značkami sú vždy o tovare v skladoch. Výzva pre tieto značky je ako budú tento tovar distribuovať do sveta. Mal som mnoho rozhovorov s vedúcimi firiem, ktorý vyvinuli sekundárny trh, paralelný trh, šedý trh. Myslím si, že zákazníci, najmä z USA, sa začali hnať viac za cenami ako za hodnotami. Proste idú na internet a pozerajú ceny. To je výsledok neschopnosti značky kontrolovať jej distribúciu. Keď som bol v Tourneau zákazník ku mne prišiel a začal mi hovoriť o cene, ktorú našiel online, jednoducho som ho mohol uvedomiť, že daná stránka môže byť podvod. Avšak to už viac nemôžete spraviť pretože v dnešnej dobe tie stránky nie sú podvodmi, sú vierohodné.

Zdroj: www.truefacet.com/guide

Tags from the story
Written By
More from redakcia

ASUS získal 17 ocenení na veľtrhu Computex 2018

Spoločnosť ASUS oznámila, že jeho produkty získali šesť ocenení Best Choice a jedenásť...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *